|  Anasayfa  |  Arkadaş  |  Sohbet  |  Forum  |  Mesaj Yaz  |  Z.Defteri  |  E-Posta  |

 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÖRELE BLD. BŞK.'nı ERTUĞRUL MELİKOĞLU RÖPORTAJI

1- Öncelikle Görele'nin geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?

 Cevap:  Bugün artık hepimiz biliyoruz ki ülke olarak ayağımızı bastığımız zemin sağlam bir zemindir.Görele bölgemizin yarınlarında belirleyici bir aktör olmanın gerektirdiği potansiyele, enerjiye birikime ve inanca sahiptir.Sahip olduğumuz birikimleri geliştirmenin, ilçemizin her yerini insanca yaşanabilir standartlara kavuşturmanın çabası içindeyiz.tüm enerjimizi Görele’nin geleceğinin inşası için harcıyoruz.Gençlerimize, yaşlılarımıza, esnafımıza, çalışanlarımıza kısaca tüm halkımıza iyi bir gelecek bırakmanın çabası içindeyiz..Tüm Görelelilerle  birlik ve beraberlik ruhu ile yola devam ettiğimiz müddetçe Görele gelecek hedeflerinin tamamına ulaşacaktır.

 2- Sizce halkımız Görele Belediyesine ve size yeterli desteği ve ilgiyi gösteriyor mu?

Cevap:  Halkımız 28 Mart 2004 tarihinde söyleyeceğini söylemiş. Bizlere her türlü desteği vermiştir.Şimdi o halka, bize güven ipte Görele’yi emanet edenlere mahcup olmamak için aldığımız bayrağı daha yukarılara taşımanın gayreti içindeyiz..Tüm  halkımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

3- Görele için ileriye dönük hedefleriniz ve projeleriniz nelerdir?

Cevap: Kentinde fakültesi olan, gençlerinin iş istihdamını Görele’de sağlayan, yeşil alanları, çocuk parkları, yolları, kaldırımları, suyu, kanalizasyonu, deniz deşarjı, sosyal ve kültürel faaliyetlerin genişlediği, yatırımların hızlandığı, çevre ve çöp sorununun olmadığı bir Görele hedefimiz..Her Görelelinin Görele’si için bir şeyler yapmaya başladığı bir şehirde yeni bir şehir ve imar anlayışı ile kent vizyonunu geliştirmek ve örnek bir şehir ortaya çıkarmak ilk hedeflerimiz…

Görele Bld. Bşk Ertuğrul Melikoğlu ile Oğuzhan Kılıçarslan Göreleliler Gecesinde

 4- Şu ana kadar yaptığınız icraatları sıralayacak olursak bize yapılanları anlatır mısınız?

Cevap:   Belediye Meclis Toplantısı, görev bölümü, çalışan personelle toplantı, organizasyon şemasının oluşturulması, bütçenin oluşturulması, borçların ödenmesinin programı, Belediye ihtiyaçlarının belirlenmesi ve karşılanmasının programını gerçekleştirdik.

    -  Mahalleler arasında yapımı bekletilen yeni yolların açılması, bunların alt yapısının  ikmali ve yer yer asfaltlanması, betonlanması ve parke taşları olarak yerlerin döşenmesi işlemleri gerçekleştirildi.

     -  Belediyenin borçlu olduğu ve yıllarca maaş ve ikramiye veremediği  işçisine olan 400 milyar TL’lik borcunu ilk etapta ödedik.

     -  Yine başta esnaf olmak üzere belediyeye güvenipte çivi bile vermeyen diğer acil borçları  kapatarak belediyenin güven imajını yeniledik..

      -  Karadeniz Sahil otoyolu ( Görele geçişini) göreve gelir gelmez durdurarak inatçı, gayretli, haklı taleplerimizin yapılabilirliği ölçüsünde yeniden projelendirip hayata geçirterek eskiye göre 152.000 m² sahilde yeni alanlar kazandırdık.

Bu alanların rakamsal değerleri bugün yaklaşık 50 milyon ytl dir.

     -  Belediyeyi  4 trilyon borçla devraldık birikmiş borçlarının;

Personel borcunun tamamı ödendi,

Piyasaya olan borcun tamamı ödendi,

SSK, MALİYE TEDAŞ’a olan borçlar yeniden yapılandırılarak bugüne kadar eski dönemden kalan 1 Milyon ytl ödenmiştir.(1 trilyon)

   -  Belediyemizin mevcut makine parkına;

1 adet dozer

1 adet JSB kepçe

1 adet 951 paletli kepçe

1 adet kamyon

1 adet vidanjör

1 adet minibüs

1 adet kamyonet ilave edilmiş olup, mevcutlarının bakım ve onarımları aralıksız yapılarak çalışmalara devam edilmektedir.

      -  Kanalizasyon ana çıkış yerlerinin yeni güzergahta belirlenen yerlerin inşasının başlatılması.Yeni yolla birlikte balıkçı barınağı ana mendireği 250 metre daha büyütüldü. Eski iskelenin yanına yeni bir tali mendirek daha yaptırıldı. Ayrıca balıkçı kayıklarının yeni çekek yerleri de belirlenerek DHL Genel Müdürlüğü ile mutabakata varılarak projesi hazırlandı.

     -  Acil bekleyen imar tadilatlarının yapılarak meclisten geçmesi, mücavir alanların belirlenmesi, sanayi alanlarının belirlenerek yatırımcıların Görele’ye gelmesi için en önemli hususun bu şekilde çözümlenmesini sağladık.Bu bağlamda ilçemize çivi fabrikası yapılarak makine montajlarına başlandı. yeni yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyoruz.

     -  Kumyalı mahallesinde elektrik kablo hatlarının yer altına alınması işlemine başladık.

        -   Yağmur suyu kanallarını yeniledik ve çalışmalarımız halen devam ediyor.

-         Mahalleler arasında yapımı bekletilen yeni yolların açılması, bunların alt yapısısın ikmali ve yer yer asfaltlanması, betonlanması ve parke taşları olarak yerlerin döşenmesi gerçekleştirildi.

-         Cillioğlu, Ünlüce, Çeşmebaşı, Yeşiltepe, Bozcaali mahallelerinin yol genişletme çalışmalarını tamamlayarak ulaşımın daha güvenli ve rahat yapılmasını sağladık.

           Şehirde yapılacak her değişikliği muhakkak ilgilileriyle görüşerek ve fikir birliğine vararak ortak görüşmeler sonucu kararlar aldık.Örneğin balıkçılarla barınak sorununu, esnaflarımızla kaldırım işgallerini vb.. gibi konular…

           Şehrin yeni girişi olan Kumyalı Mahallesi Mebus Şevket Bey Sokağını yeniden dizayn etmeye başladık.

            Pazarcılarımıza yeni ve çağdaş bir Pazar yeri yapmak için Pazar yerini ilk etapta genişlettik ve yeniden düzenleme çalışmaları yapıyoruz..

            Kemençenin ve horonun anavatanı olan ilçemizi Türkiye’ye ve dünyaya tanıtma anlamında 2 yıldır dev organizasyonlar düzenleyerek Türkiye’de ilk defa Kemençe ve Horon Günleri adı altında festival düzenledik.

           Sosyal sorumluluk bilinci içersinde Kızılayla el ele vererek  250 aileye gıda yardımı dağıttık.

           Yine Ramazan ayının birleştirici ruhu içinde halkımızla el ele vererek Görele’de bir ilki gerçekleştirip Ramazan ayında her akşam 500 kişiye iftar yemeği vererek iki yılda 31 bin kişiye yemek verdik.

           Şehir içinde yeni kaldırım yapma projesi çerçevesinde, bugune kadar 800 metre yeni kaldırım yaptık.

          Sanayi sitesi inşaatının projesinin yapımına başladık..

          İki yıldır okullar açılırken Her ilköğretim öğrencisine kırtasiye yardımı yaptık.

          13 Şubat’a ilk defa bir Başbakan yardımcısını  ilçemize getirerek  Kurtuluş gününe yakışır  bir organizasyon düzenledik.

          Sema gösterileri , tiyatro gösterileri, şiir dinleti geceleri ile sosyal organizasyonlarımıza devam ettik.

         -Aksu Şenliğinin bir ayağını her yıl ilçemizde kutlayarak, Yabancı ülke insanlarına ilçemizi tanıtma imkanı bulduk.

         -Gazete, radyo ve internet aracılığı ile, Faaliyetlerimizi tüm ülkeye ve dünyaya duyuruyoruz.

.         Belediyemize yeni bir internet sayfası açarak  ülkemiz ve tüm dünyadaki hemşehrilerimizle aramızda  elektronik bir bağ oluşturduk.

          Tüm Görele’liler,Görele’yi canlı yayında 24 saat internetten izleyebiliyorlar.

          Muhteşem bir sünnet organizasyonu gerçekleştirerek,207 çocuğumuza elbiseleri ve takıları takılarak erkekliğe ilk adımını attırdık.

         Halı saha turnuvasının 2. sini düzenleyerek 20 takımla sporseverlere bir ay boyunca zevkli dakikalar yaşattık.

        Soğuksu mahallesine modern bir çocuk parkı yaptık.  

        Görele ye kurulmasını düşündüğümüz  yüksek okul, yada fakülte için hürriyet mahallesindeki yaklaşık 19 dönümlük araziyi belediye meclisinden geçirerek üniversite için tahsis ettik.

5- Görele'nin en büyük sorunu sizce ne?

Cevap:  Görele yüz binlerin ismini duyduğu an yürekleri hoplatan bir şehir. Bu şehre Allah nasip etti çok genç yaşta belediye başkanı oldum.Görele’nin geleceğini konuşmadan önce… geçmişten bugüne Görele’de ne vardı.. Bu şehir 125 yıllık bir kent.. Onlarca belediye başkanı gelmiş geçmiş.İktidarlı veya iktidarsız belediye başkanları olmuşlar….İnsan için önemli olan su problemi çözülmüş mü ? Hayır.. kanalizasyon problemi çözülmüş mü? Hayır.. Kaldırım? Hayır..Gençlerimizin istihdam sorununa çözüm bulunmuş mu? Hayır..Yüksek okul veya fakültemiz var mı? Hayır..Yol..Çöp..Deniz deşarjı.. Çocuk parkları..Yaşanabilir bir kent adına düşündüğünüz her şeye cevabımız tüm Görele’liler olarak hayırsa, öncelikli hedeflerimiz ve sorunlarımız bellidir..

6- İsmailbeylikoyu.Com ve Oğuzhan Kılıçarslan için görüşlerinizi alabilir miyiz? 

Cevap: Genç ve başarılı bir kardeşimizin üstün ve gayretli çalışmaları sonucu ortaya çıkan güzel ilçemizin en güzel köylerinden biri olan ve siteye adını veren ismailbeylikoyu.com güzel bir internet sitesi olmuş.Sağolasın Oğuzhan Kılıçaslan… eline beynine, yüreğine sağlık…

7- İnternet'te sizinle ilgili haberlere saldırgan ve olumsuz eleştiri yapan bir kitle var. Bunlara cevabiniz nedir?

Cevap: Her zaman başarılı işler yapanların karşısında beceremesin, başarılı olmasın, bizden daha iyisini yapmasın diye beddua edenler, çeşitli beklenti içinde olanlar olmuştur ve olacaktır da.. Benim başarım onların başarısı….Bilmiyorlar ki ben iyi işler yaparsam Ertuğrul Melikoğlu ‘na yaramayacak, tüm Görele’ye yarayacak.Tüm Görele kazanacak.Öyleyse yaptığımız her işin altında başka şeyler aramak neden..hangi işi yapsak belli kişilerin yönlendirmesiyle belli kişilerin eleştirilerine maruz kalıyoruz.hepsini tek tek biliyoruz. O işlere bakmıyoruz, kafamıza takmıyoruz..

8- Görele'nin kaybolan sahil güzelliklerini geriye getirmek için ek çalışmalarınız olacak mi?

Cevap:  Şehrin en genç mimarlarından biri olarak Görele’de sahil güzelliğini çocukken hatırlıyorum.Otuz yıldır da Ortaokulun yanından denize akan lağım suyu parkın kenarından şehrin göbeğinden denize akan lağım suyu, soğuksu’dan denize akan lağım suyu, Bozcaali altının harabe durumunlarını çok iyi hatırlıyorum..Görele sahilinde bir güzellik vardı da biz görmedik mi.? Yoksa unuttukmu ...Sahil vardı da Göreleliler Bada’da İsmailbeyli altında, karaburunda, Çavuşlu’da, Fildirli’de neden denize giriyorlardı.. 30  sene önce bizler çocukken iskelede denize girilirdi..Limanın arkasında ve o yıllarda sahil vardı.Şimdi birileri sahil mahvoldu derse biraz yanlış olur kanaatindeyim.Sahille ilgili ilk günden beri çalışmalarımız var.Allah izin verirse Görele’nin tarihindeki en büyük yatırımı  sahile yapacağız.Ayrıca sahil yolu olgunlaşırken Karaburundan başlayıp çavuşluda biten kesimde plan ve projede olmayan bir çok T mahpuz koydurarak ilerde yeni sahil alanları ve yeni plajlar ortaya çıkması adına önemli çalışmalarımız olmuştur.

9- İsmailbeyli Köyünün sahil düzenlemesi ve yeşillik yapılması gündem de mi? Bu yönde çalışmalarınız var mı?

Cevap:   İsmailbeyli altında şu anda önemli bir balıkçı barınağı yapılıyor..Etrafında da önemli uğraşlarımız sonucu T mahpuzlar oluştu.İnsanoğlu çabuk unutuyor.Zamanında Ulaştırma Bakanı İsmailbeyli’li hemşehrimizin yapmadığını belediye başkanı olarak başarmak önemsenecek bir iştir diye düşünüyorum, takdir sizlere kalmıştır.

10- Son olarak site ziyaretçilerine ve hemşerilerinize söylemek istediğiniz bir şeyler var mi?

Cevap: Son günlerde birileri nereden çıktığı belirsiz bir biçimde kinlerini, kıskançlıklarını sergilemek için yoğun bir gayret içine girdiler .Neden? Bu sorunun cevabını bulmak için fazla yorulmaya gerek yok; mevki ve önem çıkmazının girdabına girdikleri için.Çıkıp bir şeyler söylüyorlar ama ne söylediklerini kendileri  bilmiyor.. Ne de kendileri söylediklerine inanıyorlar..

   Hiç kimse, hele yanlışlarla dolu bir geçmişi olanlar, olayları yalanlarla örtbas etmeye çalışanlar, Görele’nin geleceğini değil, kendi geleceğini Görele’nin geleceği önüne geçirmeye çalışanlar, kendisini vazgeçilmez bir büyük değer küçüklüğü içinde bulanlar, iki yüzlülerle  her zaman her şartta hesaplaşmak bizim görevimizdir. .Oysa paylaşılmayan, vazgeçilemeyen nedir?

Hiçbir zaman adamı olanın işini yapmadık.Hak edenin işini yaptık.Her zaman Görele’nin Menfaatlerini gözettik.yanlıştan dönmenin erdem olduğunu bilerek yanlış yaptığımız işlerden dönmesini bildik.Güler yüzlü olduk, toplumsal dayanışmaya önem verdik.yapılamayacak her işe hiçbir kaygı gözetmeksizin hayır dedik..önceliklerimizi belirleyerek çalıştık.kamu malını geleceğe yatırım olsun diye peşkeş çekmedik.Görele’nin adeta bir şantiyeye döndüğünü söylemeyecek olanlara  kördür denilmekten başka çare olmadığını belirterek   genç bir kardeşiniz olarak tüm çalışmalarımız Görele’nin daha güzel bir kent olması , daha güzel yaşanabilir bir şehirde huzur içinde kalan ömrümüzü geçirmek için gece gündüz çalışma arkadaşlarımla düşündüklermizi hayata geçirerek çalışıyoruz.Unutmayın emanetiniz genç, ilçesini ve ülkesini seven emin ellerde..Sağlıcakla kalın.Hepinize saygılar sevgiler sunuyorum.

Röportaj: Oğuzhan KILIÇARSLAN - oguzhan@karadenizbirlik.com - oguzhan@ismailbeylikoyu.com

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

|   Bize Ulaşın  |  Künye  |  Reklam  |  Kullanım Şartları  |  Gizlilik Politikası  |

 

ismailbeylikoyu.com © 2004 - 2006 · Bütün hakları saklıdır.

Bu web sitesinde yayınlanan  makale,şiir,tanıtıcı fotoğraflar ve tanıtıcı bilgiler izin alınmadan kopyalanamaz.

 

Sayfalar en iyi 1028x768 + çözünürlükte, IE5+ ile ve "orta boy" metin boyutunda görüntülenebilir.

 

Web Tasarım & Web Master : Oğuzhan KILIÇARSLAN