İşte Köyümüzün Muhtar Adayları...

Mart 2014 yerel seçimlere sayılı günler kala, köyümüzde yaptığımız araştırma da iki aday ön plana çıktı. Vatandaşlar muhtar ve aza adaylarını merakla beklerken, “Yazı işleri sorumlumuz Sabri Kılıçarslan"ın yaptığı araştırma da sürpriz olmazsa, köyümüz muhtarlık için iki aday ile seçime gidecek. Sabri Kılıçarslan "Adaylar ile yaptığım görüşmede muhtar adayı olduklarını doğrulamışlar ve açıklamada bulundular” dedi. Kılıçarslan, muhtar adaylarının Serdar (Öner) Yenitürk ve Vahit Türkyılmaz’ın olduğunu ifade ederken, azalık için sürpriz isimlerin bulunduğunu açıkladı.

Alfabetik sıraya göre yayınlayacağımız muhtar adaylarının açıklamaları şöyle;

Serdar (Öner) Yenitürk açıklamasına, İsmailbeyli Köyünün tüm muhtarlarına ve azalarına yapmış oldukları çalışmalar için teşekkür ederek başladı.

Yenitürk; “Sevgili Köylülerim, bizler 30 Mart yerel seçiminde muhtar adayıyız. Bizleri bu göreve layık görmeniz durumunda bizleri onurlandıracaktır. Sevginize karşılık olarak, bizler sunulan bu Bayrak yarışını açık ara farkla taşıyacağımızdan hiçbir köylümüzün kuşkusu olmasın” dedi.

Yenitürk şöyle devam etti,“Bizler ve yönetimdeki arkadaşlarımız her an aktif olarak sizlere hizmet vereceğiz. Adı, soyadı, sülalesi mevkisi ne olursa olsun, her halkımız bizler için kıymetli ve değerlidir. Bizler bu yola, bir bütünün ayrılmaz parçası olarak çıktık. Bizler size her daim, siz kadar yakın, her eleştiri ve öneriye açık olacağız. İlk hedeflerimizden biri dargınları, küskünleri barıştırmak ve köyümüzde birlik ve beraberliği geliştirmek olacaktır.

Yenitürk,"Son olarak, Uzun ve kısa vadeli projelerimiz olacak, bütçemiz oranında uygulayacağız. Ben ve arkadaşlarım için zaman çok önemli, desteğiniz ve katılımınız ile bu görevi köyümüz için severek yapacağız. Allah utandırmasın diyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir diğer muhtar adayı Vahit Türkyılmaz’ın yaptığı açıklama ise şöyle;

“Sayın İsmailbeyli Köyü Halkı; içtenlikle hepinizi selamlar saygılarımı sunarım. İsmailbeyli köyünün beklediği Allahın izniyle muhtar adayıyım. Beni Allah’ın izni ile eğer İsmailbeyli köyüne layık görüp Muhtar seçerseniz öncelikle hepinize teşekkür ederim.

Sayın İsmailbeyli halkının da bildiği gibi köyümüzün bir çok hizmete ihtiyacı vardır, nedir diye sorarsanız sıralayalım;

İlk olarak köyümüzün yolları mahalle mahalle yapılacaktır.
Su sorunu kesinlikle çözülecektir,
Elektrik direkleri yenilenip, bahçe içlerinden yol kenarına alınacaktır,
İsmailbeyli ile Horozlu mahallesini birbirine bağlayacağım,
Siz sayın halkımızın bildiği gibi yollarımızda içmeye su yok. Yol kenarlarında 500 metrede bir görülmemiş sanat eseri çeşmeler yapacağım."


Türkyılmaz açıklamasına şöyle devam etti. “Bu konuşmuş olduğum işler asıl yapacak olduğum işlerin yanında en basitleridir. İsmailbeyli köyünü marka yapacak en büyük planım sizlerin de bildiği gibi meşhur bir haç dağımız var bu dağımızı çok iyi değerlendirerek turistlik bir yer haline getirebiliriz. Mesela halkımız bu dağı ulaşması için güzel bir yol belirli bir yerlere piknik alanları yapılabilir asıl köyümüzün ismini marka yapacak planım off road yarışlarını haç dağında düzenlemek. Bölgede köyümüzün ismini duyurmak için elimden gelen bütün imkanları sarf edeceğim”

Türkyılmaz; sayın İsmailbeyli köy halkı, geçen dönemde muhtar adaylığında ufakta olsa bir rüzgar estirmiştim, ne kadar rüzgar estirdiysem bu dönem o kadar fırtına koparmaya hazırım seçildiğimde ise tsunami olabilirim. Geçen dönem ne diyorsam bu dönemde aynısını diyorum diyerek, ilk önce köyümüze üç makina gerekli demiştim, nedir bu üç makina diyorsanız cisibi, damperli kamyon ve patos.

Şimdi diyeceksiniz ki cisibi ne işe yarayacak eski çağlarda olduğu gibi yağmur yağdı heyelan oldu hark kapandı, köylüye gel yok, hopörlerden anons yok, köyün makinası gelecek harkları açacak yolu temizleyecek ve bunun yanında vatandaşın işini yapacak, köyümüze katkı sağlayacak örnek Görele’deki cisibiler saatlerini 200 tl den çalışırken köyün işini vatandaşın işini 15 tl den yapacak böylelikle köye katkı sağlayacak.

Kamyon örnek olarak konuşuyorum, Görele’den köye nakliye 120,130 Tl iken köyün kamyonu 100 tl den gelecek ve köyümüzün çakıldı betondu gibi işlerine katkı sağlayacak. Patoz söyleyin bana hangi vatandaşımız fındık zamanı patoz aramadı neden çünkü köyün patozu yok, yabancı patozlar fındığın koyu zamanı 150 tl den çekip gidiyorlar, pekala olsa köyün bir patozu 7/24 köyde kalsa, köyün patozu olsa yabancı çeker 150 den köyün patozu çekse 100 tl den fena mı olur ve köy ekonomisine bir katkı sağlar”
dedi.

Türkyılmaz; “sözlerime son vermeden bu vaat etmiş olduğum işleri siz İSMAİLBEYLİ köy halkının sağduyusu ile üstesinden geleceğime inanıyorum ve marka bir köy olmak için sizlerin de desteklerini bekliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Köyümüz muhtarlığı için yaptığımız araştırmada azalarda hemen hemen belli oldu. Bilgiler geldikçe sizlerle paylaşılacak. Önümüzdeki günlerde sitemiz ana sayfada yayınlanacak olan ankete de katılabilirsiniz.

İşte aday muhtarların azaları;
Muhtar adayı Serdar (Öner) Yenitürk’ün asil azaları; Okan Kılıçarslan, İzzet Kılıçarslan,Yakup Kocabaş, Okan Palak
Yedek azalar: Engin (Ergin) Kılıçarslan, Erden Can, Emin Bozkaya, Yaşar Kılıçarslan

Muhtar adayı Vahit Türkyılmaz’ın bizlere yazılı olarak bildirdiği asil ve yedek aza adayları şöyle;
Asil azalar; Muzaffer Palak, Arif Kılıçarslan, Hasbi Maşat

Yedek Azalar; Turan Arslantürk, Eyüp Şahin, Salih Uzunöner

GERİ


Yorumlar(0) | Okunma : 1791  )
[ Ekleyen  ( Sabri Kılıçarslan) | 13.12.2013 ]
  Yeni Sayfa 1

  :::::::::::: Yorum_yaz :::::::::::

! !!!!! bu haber hakkında henuz yorum yok !!!!!! !