Yeni Kaymakam Görevine Başladı...

İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesiyle Giresun'un Görele ilçe Kaymakamlığına atanan Ünal Kılıçarslan, görevine başladı...Görele Kaymakamı Aykut Pekmez’in Düzce’nin Akçakoca İlçe Kaymakamlığına atanmasının ardından, boşalan Görele Kaymakamlığına atanan Aydın’ın Yenipazar İlçe Kaymakamı Ünal Kılıçarslan görevine başladı.

Görele Kaymakamı olarak görevine başlayan Ünal Kılıçarslan’a ilçede görev yapan basın kuruluşları temsilcileri makamında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu. Kaymakam Ünal Kılıçarslan, Görele'ye atanmanın gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, "İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımızın başta can ve mal güvenliklerinin temini olmak üzere kamu hizmetlerinden eşit, hızlı ve etkili yararlanmalarını sağlamak ve devlet ile vatandaşlarımız arasındaki bağları artırmak öncelikli hedeflerimiz olacaktır. Bu vesileyle bizi çok sıcak bir şekilde karşılayan Görelelilere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.Ünal Kılıçarslan Kimdir?
1968 Yılında Burdur’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1990 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. 1992 yılında açılan “Kaymakam Adaylığı” sınavını kazanarak Konya Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine başladı. Tokat–Almus (vekaleten), Edirne–Lalapaşa, Tunceli–Nazimiye, Malatya–Hekimhan ve Nevşehir-Kozaklı Kaymakamlıklarında bulundu. 1993–1994 yıllarında sekiz ay müddetle İngiltere’de ( Southamptan ve Bournemouth) dil öğrenimi kurslarını tamamladı. Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı’nca organize edilen birçok seminere katıldı. (İçişleri Bakanlığı–Mülki İdare Amirleri Semineri–İnsan Hakları–Mayıs 1997), (Başbakanlık–Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu–Sosyal Riski Azaltma Projesi Şartlı Nakit Transferi–Şubat 2004), (İçişleri Bakanlığı–Mülki İdare Amirleri Semineri–Kamu Yönetiminde Yeniden Yapılanma–Mayıs 2004) 1999 yılında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü’nde “Türk Siyasal Rejiminde Başkanlık Sisteminin Uygulanabilirliği Üzerine Bir Deneme” adlı Yüksek Lisans Tezi ile Yüksek Lisans öğrenimini tamamladı. 29.09.2005 tarih ve 2005/7488 sayılı Müşterek Kararname ile Ardahan Vali Yardımcılığına atandı. Ardahan Vali Yardımcılığı görevini yürütürken son Kaymakamlar kararnamesi ile Bozkır Kaymakamlığı'na 28.09.2007 tarih ve 2007/9316 sayılı müşterek kararnameyle Yenipazar Kaymakamlığına daha sonra Görele Kaymakamlığına atanan Ünal Kılıçarslan, Dr. Naciye Kılıçarslan ile evli ve bir çocuk babası.

GERİ


Yorumlar(0) | Okunma : 783  )
[ Ekleyen  (Bekir Öztürk) | 10.09.2012 ]
  Yeni Sayfa 1

  :::::::::::: Yorum_yaz :::::::::::

! !!!!! bu haber hakkında henuz yorum yok !!!!!! !