Radyo Görele, İsmailbeyli Derneğinden Yayın Yaptı...

Dernek yayınlarını sürdüren Radyo Görele, 03.11.2010 Çarşamba akşamı İsmailbeyli Köyü Dernegi'nden canlı yayın yaptı. Dernek yayınlarını sürdüren Radyo Görele'nin dün akşamki konuğu Görele İsmailbeyli Köyü Dernek Başkanı Oğuzhan Kılıçarslan ve dernek yöneticileriydi. İstanbul Ümraniye'deki dernek lokalinden yaklaşık 3 saat süren yayında İsmailbeyli Köyü Derneği'nin çalışmalarını anlatan Kılıçarslan, “Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana yaptığımız çalışmaların listesini yaptık ve bunları Görelelilerle paylaşmak istiyoruz. 2009 yılı faaliyetlerimiz şu şekildedir, ‘Hane hane köylüleri ziyaret ettik. 2009 yılı annelerini 2 annemizi seçerek ilan ettik ve ödüllendirdik. Hasta olan köylülerimizi ziyaret ettik. 4.Geleneksel İsmailbeyli Köyü Pikniğini Ümraniye Hekimbaşı’nda düzenledik. Halı Saha maçları ile gençlerimizi bir arada tuttuk, tanıştırdık, toplandık. Köy sahilinde “1. Fındığa Giriş Festivali” adında ilk kez bir festival düzenledik, kalabalık bir katılımla çok sayıda bürokratı köyümüze getirdik ve kemençe sanatçılarıyla eğlendirerek ücretsiz ikramlarda bulunduk. Farklı sektörden farklı kurumlarla anlaşmalar imzalayarak köylülerimize özel indirim imkanları sağladık. Köyümüzdeki muhtaç köylülerimize 7 paket kumanya yardımında bulunduk. Köyümüzdeki muhtaç köylülerimize eğitim yardımında bulunduk. 1 otobüs ile “Bolu Abant – Yedigöller” gezisi düzenledik.’Başkan Oğuzhan Kılıçarslan şöyle devam etti; "2010 yılında ise şu faaliyetlere imza attık; ‘Dernek merkezinde İngilizce ve Bilgisayar kursu verdik. Gençlik Kollarını kurduk. 5. Geleneksel İsmailbeyli Köyü Pikniğini Ümraniye Hekimbaşı’nda düzenledik. Gençlik Kolları ile “Edirne” gezisi düzenledik. Adalet adına ve dernekler kanununa göre aidat ödemeyen üyeleri dernek üyeliğinden tasfiye ettik. 2010 yılı Yılın annelerini köyümüzden 2 annemizi seçerek ödüllendirdik. Haş Dağı’nda Kuşçulu-Boğalı-İsmailbeyli olarak üç köy ortak festival düzenledik. Köyümüzdeki muhtaç köylülerimize 9 paket kumanya yardımında bulunduk. İBB Başkanı Kadir Topbaş’a Başkanımız Oğuzhan Kılıçarslan tarafından dilekçe verilerek köy için asfalt, beton, çöp konteynarı, oturma bankı ve çocuk parkı istendi ve İBB’nin yetkili kurumlarınca verilen yanıtlarda üretim yapılmadığı için olumsuz görüş belirtildi. Giresun İl Özel İdaresi’ne dernek başkanımız Oğuzhan Kılıçarslan tarafından talepte bulunularak köye asfalt ve çakıl sözü alındı.Köyde Lemurya isimli rock grubu misafir edildi ve köyün Orta mahallesi ile Eseli mahallesinde konserler verildi. 1 otobüs ile Ücretsiz “Çanakkale” gezisi düzenledik. Dernek merkezinde Gitar, Org kursu verdik. İzmit Maşukiye – Kartepe – Sapanca gezisi düzenledik. Üyelerimize özel sms bildiri sistemi kurduk ve kendilerine etkinliklerimizi sms ile bildirdik. Görev süremizin sonuna kadar çalışmalarımız devam edecek. Bizlere bu süreçte güvenip katkılarını esirgemeyen değerli üyelerimize teşekkür eder , saygılar sunarım "
dedi.

Dernek çalışmalarının bundan sonrada bundan sonra da sürdüreceklerini belirten Görele İsmailbeyli Köyü Dernek Başkanı Oğuzhan Kılıçarslan "İsmailbeyli Köyü Derneği olarak elele verip daha güzel çalışmalara imza atmak istediklerini, fakat bazı işlerde engelenmek istediklerini ve bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu " belirtti.


br>Dj Şirinem ve Dj Hengem'in ortaklaşa sundukları programda ayrıca Sazı ve sözü ile Mustafa Arslan, Gitarda Rıdvan Kılıçarslan ve Klavyede Oguzhan Kılıçarslan dinleyenlere müzik resitali sunarken, Kemal Kılıçarslan ise okuduğu Şiirleriyle programa ayrı bir renk kattı.

İsmailbeyli Köyü Derneği'nin Ümraniye'deki dernek lokalindeki yayına İsmailbeyli Köyü Dernek Başkanı Oğuzhan Kılıçarslan, Rıdvan Kılıçarslan, Kemal Kılıçarslan, Mustafa Arslan ve Radyo Görele Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Kara katıldı.

GERİ


Yorumlar(0) | Okunma : 738  )
[ Ekleyen  (Gorele.com.tr) | 05.11.2010 ]
  Yeni Sayfa 1

  :::::::::::: Yorum_yaz :::::::::::

! !!!!! bu haber hakkında henuz yorum yok !!!!!! !