Karadeniz Usulü Kapsama Alanı!

İşte size Karadeniz yaylalarından fotoğraflı bir haber... Rizeli Yalçın Şahin çekmeyen cep telefonuna nasıl çözümü buldu?İşte size güzel yurdumdan bir insan manzarası... Cinfikirleriyle bilinen Karadenizli'den çekmeyen cep telefonuna zihnisinir bir çözüm... Çamlıhemşin İlçesi'nin 2 bin 263 rakımlı Kavron yaylasında pansiyon işleten 45 yaşındaki Yalçın Şahin, telefon görüşmesinin yapılamadığı yaylada soruna kendi geliştirdiği ilginç bir yöntemle çözüm buldu.

ÖNCE BAKIR TELİ ALACAKSIN, KIVIRACAKSIN...

Yalçın Şahin, kapsama alanı dışında kalan cep telefonunu faaliyete geçirmek için önce bakır bir tel buldu... Üst kısmını daire şeklinde kıvırdığı bakır çubuğu telefonun anten yerine taktı...

SONRA EN YÜKSEK KAYAYA ÇIKACAKSIN...

Sonra gözüne baz istasyonu görevi görecek yüksekçe bir kayayı kestirdi... Şahin kayanın üzerine de çıkınca çözüm tamamdı... İşte iletişim sorunu halloluverdi.

Yaylada özellikle yaz aylarında nüfusun bir hayli arttığını kaydeden Yalçın Şahin, zihnisinir formülünü şöyle anlattı: "Telefon hattı yok. Cep telefonları da çekmiyor. İletişimden mahrum kalıyoruz. Yaptığım anteni takıyorum. Kayanın da üzerine çıkınca telefona bir iki derece sinyal geliyor. Bu sayede görüşme imkanımız oluyor. Hava açık olduğu zaman çekmiyor. Sisli ve yağmur havalarda daha iyi çekiyor. Teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde biz hala telefonla görüşemiyoruz. En azından yaz aylarında buraya geçici bir baz istasyonu kurulmalı."

GERİ


Yorumlar(0) | Okunma : 602  )
[ Ekleyen  (internethaber) | 23.06.2009 ]
  Yeni Sayfa 1

  :::::::::::: Yorum_yaz :::::::::::

! !!!!! bu haber hakkında henuz yorum yok !!!!!! !