Abdullah Kaplan

Türk Açılımı İstiyorum.

Çanakkale ve Kurtuluş savaşların da dedemi ve kardeşlerini yani büyük amcalarımı, son yıllar da Türkiye Cumhuriyetini korunması için Güneydoğu dağlarında çocukluk ve okul arkadaşımı hain teröre şehit vermiş Bir Türk olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye sizler acıdan terörden kan akıtmadan başka ne verdiniz? Kürtlüğü dağlara taşlar taşımak dan başka Türkiye Cumhuriyetine bugüne ne katkılarınız ve faydanız olmuştur. Türkiye Cumhuriyetinin yıllık bütçesi yarıdan fazlası vatan dediğimiz sizin yaşadığınız güneydoğu bölgesine akmaktadır. Siz Kürtler buna karşı Türkiye Cumhuriyetine ne verdiniz. Soruyorum. Çağdaşlık ve medeniyet adına sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda Ülkemize neler katkıda bulundunuz. Yaşadığınız topraklara ne verdiniz. Hale dağlarda mezralarda feodal etnik köken adına töre cinayetleri işlemek den başka tutuculuk adına Kürtçe konuşmalar yapmaktan başka bu cennet ülkeye ne verdiniz bir anlatında görelim. Dünya medeniyetini yaşamamak adına hala dağlar da mezralarda adam öldürmek den başka hangi meziyetleriniz var anlatında bütün dünya öğrensin. Anlatamazsınız çünkü anlatılacak el ile tutulur mantıklı bir tutarlılığınız yok. Hep başka ülkelerin ilerlemesini hainlik ile terör faaliyetleri ile engellemeden başka ne işe yararsınız. Var ise anlatında tüm dünya öğrensin.
Türkiye Cumhuriyeti toprakların da yaşayan ve kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan bu güzel Ülkenin, “Onurlu Türkiye Vatandaşı” olmak hakkını bir kenara atarak, etnik köken üzerinden Kürtlük ırkçılığı yapmayı benimseyen ayrımcılık yapan bu topluluk güzel Türkiye Cumhuriyetine ne vermişler katkıları ne olmuştur. Bu ırkçılık ayrımcılık ve sapkınlık şaşkın anlayış ile ne verebilinir ki. Bu topluluğun şaşkın ördeklerden farkı yok. Bir kere olsun akıllı olmayı deneyiniz. Bu densiz davranışını gösteren Kürkler gerçek Kürtler olamazlar. Vatanına milletine sahip çıkan Gerçek Kürtler bizlerin kardeşleridir. Onları asla diğer kendini bilmez vatan hainleri Kürtler ile karıştırmamalıyız. Gerçek Kürt kardeşlerimizin ataları ile bizim atalarımız bu vatan için cepheler de omuz omuza birlikte savaşarak bu Türkiye Cumhuriyetini kurarak bize emanet etmişlerdir. Bizlerin kitabın da emanete ihanet etmek yoktur. Gerçek Kürtler Biz Türkler ile her yerde her zaman kardeşiz. Bu kardeşliği bozmaya yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.
Kürtler, yaşadığınız suyunu içtiğiniz, havasını teneffüs ettiğiniz toprağından beslendiğini bu güzel vatan Türkiye Cumhuriyetinde Türkler Cumhurbaşkanı oldu da sizler olamadınız mı? Bu ülke de Türkler Başbakan oldu da sizler olamadınız mı? Türkler Bakan oldu da sizler olamadınız mı? Türkler Milletvekilli oldu da sizler olamadınız mı? Türkler Vali oldu da sizler olamadınız mı? Türkler işadamı oldu da sizler olamadınız mı? Türkler holding kurdu da sizler kuramadınız mı? Türkler sanatçı oldu da sizler olamadınız mı?. Türkler okudu da sizler okuyamadınız mı?.Türkler bu ülkede ne kadar haklara sahip iseler sizler de o haklara sahipsiniz. Kürtler; bu güzel ülke de ne olamadınız onu söyleyiniz. Söylenecek bir sözünüz yok çünkü bu ülkede her yer de her makam da sizler de varsınız. Nankörlük yapmayınız. Daha ne istiyorsunuz bu ülken teröre destek vermesiz sizleri için olumsuz bir faaliyettir. Okumak istiyorsunuz fakat öğretmenleri öldüren okulları yakıp yıkan kıran sizlersiniz. Sizlere hizmet gitmiyorsa sebebi niye sizlersiniz. O bölgede Devletin hizmet araçlarını iş makinelerini yakanlar sizlersiniz. Keskin sirke küpüne zarar verir.
İnsan olan yaşadıkları topraklara ihanet etmez. Fakat kendiniz bilmez hainler bu güzel cennet vatanın Türkiye Cumhuriyetinin bu güzel toprakların hem havasını teneffüs ediyorlar, suyunu içiyorlar ekmeğini yiyorlar toprağından besleniyorlar, hem de şerefsizce utanmadan bu vatana ihanet ediyorlar vatan hainleri bu hangi insanlığa sığar söylemisiniz. Bu hainlerin hiçbir tutarlı gerekçeleri yoktur. Bu topraklarda bir tek etnik köken olarak Kürtler yaşamıyorlar ki. Bu güzel topraklar da yüzlerce etnik köken vatandaşlarınız yaşıyorlar onlar bu vatana sahip çıkarak kardeşçe barış içerisinde yaşamanın yollarını bulmuşlar ve kardeşçe yaşıyorlar da neden hep Kürtler ortak yaşama ayak uyduramıyorlar bunu kendinize sorudunuz mu Kürtler. Buradan gerçek Kürtlere sesleniyorum sağduyulu olunuz düşününüz.
Ülkenin genelinde ortak yaşamak için etnik kökenli diğer toplumlar arasında bir sorun yok yaşanmıyor da. Neden hep kürler ortak yaşamayı barış içerisinde başaramıyorlar. Bunu Kürtler kendi aralarında düşünmeleri gerekmedir. Birilerine maşa olarak kullanıldıklarını farkında değiller. Başkalarına maşa olmayın gerçek Kürt olarak bu ülkede diğer toplumlar ile barış içerisinde yaşamayı öğrenmelisiniz. Gerçek Kürtler bu vatana sahip çıkmışlar kurtuluş savaşında diğer etnik kökenli vatandaşlar ile Türkler ile cephelerde omuz omuza düşman ile savaşmışlardır şehit düşmüşlerdir. Şimdi başkalarını maşası olarak bu vatana ihanet ederek şehit düşen gerçek Kürtlerin kemiklerini sızlatmayınız.
Bende bu vatanda etnik kökeni olan bir topluluktanım. Aman ben kendimi hep “Türk” olarak kabul ediyorum dünyanın neresine olursam olayım ben hep “Türk”üm. Çünkü benim atalım bu toprakların kurtuluşu için savaş vermişler. Canlarını kanlarını şehitler vererek bu güzel cennet vatan Türkiye Cumhuriyetini kurmuşlar. Ben neden önce Türküm, Ben Türkiye Cumhuriyeti topraklarından beslendim besleniyorum. Güzel havasın teneffüs ederek hayat buluyorum. Mavi akan sularını içiyorum. Benim hayatımı düzenleyen hep Türkiye Cumhuriyeti yasaları olmuştur. Hayatımı kazanmam için Türkiye Cumhuriyeti okullarında üniversitelerinde okudum. Benim çağdaş bir hayat yaşamam için bana bir şeylerin öğretilmesini sağlayan bana eğitim veren öğretmenler atamış maaşını ödemiştir. Ben Türk ideallerine göre yetiştim. Ben bir Türküm ve Türk olmakta gurur ve onur duyuyorum. Bu her yer de nefesin çıktığı kadar Türküm diye haykırıyorum. Etnik kökenim bana unvanımdan başka soy ağacımdan başka hiçbir şey kazandırmadı. Ben tüm kazanımlarımı Türk Milletinden Türkiye Cumhuriyetinden aldım. Ve ben Türküm Türk olarak yaşayacağım ve bir gün onurlu ve gururlu bir Türk olarak öleceğim. Gerçek Kürtler neden sizler böyle benim gibi söyleyip düşünemiyorsunuz. Onurunuz mu kırılır yoksa sizleri maşa olarak kullanan vatan hainlerimi kızar. Hangisi.
Kürtlere soruyorum; Ülkemizde yaşanan terör neden sizde, çocuk yaş da olan kızları evlendirmek sizde, genç kızları başlık parası adı altın da bir eşya gibi alıp satmak sizde, Her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç gasp sizde. Namus cinayetleri dediğiniz törelerin arasına sığınarak ananızı kızınızı kız kardeşinizi öldürmek sizde. Kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, Bu ülkenin onurlu vatandaşı olmayı içine sindirememek sizde, Ülkede yaşayan insanların huzurun kaçırmak insanları mutsuz etmek için vurmak kırmak yakmak gasp etmek anlayışı sizlerde. Bu olan olumsuzlukların hesabını vermemek ve özeleştiri yapmamak sizlerde Sağlam kişiliğe sahip olma gibi çapa ve çalışma göstermiyorsunuz. Neden aşağılık kompleksi içerisinde kuşkulu hayat yaşıyorsunuz. Gökyüzünden kafanıza taş düşse, başına karga sıçmış olsa bunları hep devlet ve diğer insanları yaptı diye suçlamak sizlerde. Her şeyi devletten beklemek sizde ama hainlik yapma da sizde. Asimile ediliyoruz diye dünyayı yaygara vermek yalanını söylemek de sizde. Bu çağda uygar Türkiye de tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde. Emperyalist devletlerin size sahte hayali vatan yapmaları sonucun da Anadolu toprakların hiçbir zaman var olmayan sözde vatan toprağınız hayali sizlerde. Sanki bu güne kadar varmış gibi göstererek sözde vatanınızı gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını söylemek yaymak yine sizde. Bu yalanlara kendinizde inanmıyorsunuz ama inandırılmak zorunda bırakılıyorsunuz. Çünkü Aşiret ağaları Köy ağaları böyle istiyor. Dağ da bulunan hainler korkarlar böyle istiyor.
Korkakların gerçekleri sizlere anlatacak ne bilgileri var ne de yürekleri var. Onlar korkaklardır korkaklar hep dağlar da inlerde yaşamaktadırlar. Mert olan insan yüreği yetiyorsa meydanlara çıkar doğruları var ise anlatır. Yoksa susar insanca yaşamayı öğrenir. Yaşadığı topraklara ihanet etmez.
Türk Milleti dünya da on dört büyük imparatorluk ve yüz on altı Türk devleti kurmuş bir asil milletir. Bu kadar imparatorluk ve devlet kurmuş dünya da başka hiç onurlu gururlu millet yoktur. Bu unvan sadece onurlu gururlu Türk Milletine aittir. Türk Milletini özünde kanında asla esaretlik yoktur. Türk Milleti dünya da hep kendi devletini ve imparatorluğunu kurmuştur. Bu güce kudrete ve başarıya sahip olan Türk milleti istese yeni bir Büyük Türkiye Cumhuriyeti devleti daha kurar ama bu defa içerisinde hainler olmaz. Türkiye de etnik köken olarak bir tek Kürtler yaşamıyorlar Türkiye Cumhuriyetinde hepimizin ve her topluluğun etnik kökenleri vardır, diğer etnik kökenli vatandaşlar salak aptal da teröre bulaşmıyorlar da Kürt kökenli vatandaşlar çok akıllıda ülke de terör olaylarına karışıyorlar terörü destekliyorlar. Kürtler kendilerini çok akıllı sanıyorlar ama kendi çukurlarını kazdıklarının farkında değiller. Bir gün gelecek kendi kazdıkları bu ihanet çukurlarına kendileri düşeceklerdir.Gerçek Kürtleri sağduyuya davet ediyorum. Bu vatan hepimizidir. Bizlerin birlik de kardeşçe hür ve özgür olarak yaşayabileceğimiz dünya da bir başka Türkiye Cumhuriyeti yok. Bu güzel ülkemize sahip çıkmaz ise başka ülkelerin esiri oluruz. Bu neden ile ben de Türkiye Cumhuriyeti Açılımı İstiyorum.
Dünya tarihini okursanız dünyada hiçbir devlet kurmadan etnik kökenliğini devam eden milletler görürsünüz bunlardan biri de Kürtlerdir. Dünya tarihinde hiçbir devlet kurmamışlardır. Şimdi Türkiye Cumhuriyetine ihanet ederek devlet kurmak istemeleri hiçbir ahlaka sığmaz ve etik değildir. Bir millet ihanet ile hainlikler üzerine devlet kurmamalıdır. İhanetler ile kurulan devletler uzun ömürlü olmamıştır. Devletler kolay kurulmuyor. Kurulmuş olan devletler kendilerini korumak için kanını canını her zaman vermeye hazırdırlar. Türkiye Cumhuriyeti kendini koruyacak kudrete sahiptir. Bu böyle bilmelidir.
Bu cennet vatana ihanet eden hain terör örgütüne destek veren Kürtler, Türklerin içerisinde uyan devi uyandırmayınız. Türklerin içerisinde bulunan vatan millet ve bayrak sevgisi ile dolu olan o dev uyarır ise hainler kaçacak delik ararsınız. Herkes akıllı olmalıdır. Herkes bilmeli ki Türkler dünyada on dört büyük imparatorluk, yüz on altı Türk devleti kurmuş ve Kurtuluş savaşı vermiş bir yüce Milletir. Gerekir ise bir kurtuluş savaşı daha vererek Yeni bir Büyük Türkiye Cumhuriyeti devleti kuracak güçtedir. Yeni kurulan bu Büyük Türkiye Cumhuriyetinin içerisinde hainler ve kalleşler olmayacaktır.
Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, masum insanları öldürme, yakarak yıkarak kırarak kaba kuvvet ile toplumda terör estirerek, terör ile Ülkemizden toprak gasp etmeye çalışma zorbalığı ahlaksızlığı hain terör odaklarında bulunmaktadır.
İnsanlar ile bir araya gelip konuşmayı anlaşmayı toplumsal uzlaşmayı ve insani ilişkileri boş vererek yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak hain teröristlerde, Avrupa ülkelerin de Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde. Nedir bu Türkiye Cumhuriyetinin sizden çektiği.
Türkiye Cumhuriyeti Devletini Avrupa birliğine yalanlarınız ve dolanlarınız ile şikayet etme, ben Kürdüm demek özgürlüğü sizlerde. Hani siz özgür değildiniz Avrupa birliğe kadar nasıl gittiniz. Avrupa devletlerini de suç işleğiniz zaman ben Türküm deme düzenbazlığı yapmak da sizlerin marifetidir.
Dağlar da bir ucube gibi yaşayan illegal hain çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, şiddeti kınıyorum demek iki yüzlüğü yapma alışkanlığı da sizler de. Bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliği sizlerde. Bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı yalakalığını piyonluğunu yapmak nedense hep sizlerden oluşuyor.
Kürtler; Türkiye Cumhuriyeti Devletine bugüne kadar ne verdiniz de ne istiyorsunuz? Bir düşünün verdiğiniz zarar faydadan daha çoktur.
Türkiye Cumhuriyetinde yaklaşık olarak otuz üç etnik kökenli topluluklar yaşamaktadır. Bunların birçoğu da anadillerini kullanmaktadırlar. Türkiye Cumhuriyetinde bu gün yaklaşık olarak yirmi dört dil ana dil olarak kullanılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti bu güne kadar ana dilini kullanan topluluklara niçin kullanıyorsunuz diyerek cezalandırmamıştır. Her topluluk ana dillerini serbest olarak kullanmıştır ve kullanmaya da devam etmektedirler. Bu kural Kürtler içinde geçerlidir. Ana dilin insanların sosyalleşmesine hiçbir katkısı yoktur. Ana dil ancak aile topluluk dildir. Uluslar arası dil olarak kabul edilmez. Ana dil aile de topluluk bireyleri arasında pratik olarak kullanılan dildir. Anadili olan bir kimsenin tekrar anadil eğitimi almasına gerek yoktur. Devletin olmalıdır Uluslar arası iletişim ancak devletin resmi dili ile sağlanmaktadır. Ana dilin uluslar arası değeri yoktur. Hiçbir etnik kökenlere de uluslar arası fayda sağlamaz. Bu neden ile ana dili yaygaralı yapmak cahil kalmışlığın diğer bir yanıdır. Ben bu ülkede yaşan etnik kökeni olan ve ana dili olan bir bireyim. Ama ben bu güne kadar ana dilimi ailem ve topluluk bireyleri arasında konuşmamı sağlamıştır. Bunun dışında ana dilimin bana hiçbir ne milletler arası ne uluslar arası hiçbir katkısı olmamıştır. Bu neden ile bilim çağında anadil de o kadar önemli değildir. Neden Kürtler ana dil kompleksi altında eziliyorlar. Ana dillerini konuşmak isteyen hiçbir topluluğa konuşma baskısı bu ülke de yapılmamıştır. İsteyen istediği yer de konuşacak birilerini bulurlar ise ana dillerini konuşabilirler. Hiçbir etnik köken benim dilim konuşulacak diye devlete dil konusun da baskı yapamazlar. Türkiye Cumhuriyetini resmi dili uluslar arasında bilindiği gibi Türkçedir. Resmi dil üzerinde siyaset yapmak ülkeye fayda sağlamaz. Kürtler kendi dilerini diledikleri gibi kullanabilirler ama Türkiye Cumhuriyetinin resmi yazışma diline zarar vermemelidirler.
Türkiye Cumhuriyeti Milli eğitiminde Kürtce dil eğitimi yapılmasını Türkiye geneline ne faydası vardır. Hiçbir faydası yoktur. Sadece bir etnik kökene hitap eden dilin Karadeniz bölgesinde yaşan Laz kökenli vatandaşlara Kürtçe öğrenmenin ne faydası olacaktır. Bu durum çelişki karmaşa ortamı yaratır. Türkiye de etnik kökenli topluluklar da ana dil olarak konuşulan Lazca, Çerkezce Abazaca, Boşnakça ve Giresunca gibi anadillerin ülkenin Milli eğitimi programları arasın da alması okutulması ülkenin gelişmesine hiçbir faydası yoktur. Bu tür çalışmalar sadece fanteziliktir gereksizdir. Türkiye Cumhuriyetinin ana dili resmi dili yazışma dili Türkçedir bunu herkes kabul etmelidir. Anadilini konuşanlara niçin konuşuyorsunuz diye kimseye hiçbir baskı yoktur. Düzmece yaygaralar ülkeyi yıpratmaktan başka işe yaramaz.
Eğitim istiyoruz diyorsunuz; bu ülkenin güzide evlatları öğretmenleri çocukları öldüren, okulları yakan yıkan sizlersiniz. Hain terör örgütünün katillerini ve elebaşlarını acımasızlığını bu ülkeye yaşatan sizlersiniz. Yaklaşık otuz beş bin vatan evlatlarını çoluk çocuk kadın erkek demenden öldüren sizlersiniz. Türkiye Cumhuriyetinin malına canına kıyan yakan yıkan sizlersiniz. Yaşadığınız bölgeye zarar veren sizlersiniz. Biz değiliz diyemezsiniz. Çünkü bunu bütün dünya biliyor. Bir de utanmadan arlanmadan insanlıktan bahsetmeye kalkıyorsunuz kendinizi masum göstermeye çalışıyorsunuz siz ne utanmasınız.
Ana dilimizi öğrenmek istiyoruz diyorsunuz; Türkiye'nin çeşitli illerinde açılmış olan 'Kürtçe Kurslar ilgisizlikten öğrenci yokluğundan sonuç da hepsi kapatıldı. Hani ana dilinizi öğrenmeyi konuşmayı çok istiyordunuz. Neden bu Kürtçe dil kursları kapatıldı. Amaç dil öğrenmek değil suyu bulandırmak. Göz boyamak siz Türkleri aptal mı zannediyorsunuz. Asıl bu tutumuzdan dolayı aptal olan sizlersiniz. Gerçek Kürt olan vatanını milletini bayrağını seven Kürt vatandaşlarıma sözüm yok onlar benim kanın canlarım. Bütün sözlerim sahte ikiyüzlü hain ihanet içerisinde bulunan kötü niyetli insanlara.
Bu gün Türkiye Cumhuriyetine ihanet eden hain terör örgütüne ve yandaşlarını kanlı kalemleri ile destek sağlayan medya ve liboş entel sahte ikiyüzlü gazeteci yazarlar bir şekilde yazıları ile bu yaşanan terör ortamına destek olmaktadırlar. Vatana ihanet eden bu hain terörü kanlı kalemleri ile destekleyen liboş entel sahte gazeteci yazarlar terör bir gün gelip sizin kapınıza gelip çocuğunuzu öldürse ve ailenize zarar verse, o gün gazetelerinizde neler yazacaksınız merak ediyorum. O günde kanlı kalemleriniz ile yine teröre destek yazıları yazabilecekler mi, yoksa ne yazacaklar. Kimleri suçlayıcı yazılar yazacaklar. Çünkü terör asla adres sormaz.
Sizlerin canı can da, Türkiye Cumhuriyetini ve içinde yaşayan masum vatandaşların insanların güvenliğini sağlamak ve terörden korumak için hayatını hiçe sayarak onurlu ve gururlu şekilde şehit olan vatan evlatlarının ana kuzularının, evlatlarımızın canları patlıcan mı?
Kürtlere bu ülke de diğer etnik kökenli topluluklar kadar özgürlerdir. Fakat bazı kendini bilmez hainler Kürtler özgürlük yalanı adına bu ülkede yol keserek o bölgenin insanlarını öldürmektedirler. Özgürlük uğuruna olsa da insan olan kendinden biri olan bir insanı öldüremez. Bu ihanetleri hainlikleri yapan terör örgütü bir insanlar topluluğu olamaz. Kürtlere özgürlük adına Kürt öldürülemez. Gerçek Kürt olan vatanını milletini bayrağını seven Kürtler olarak bu hain terörlerin yaptıklarını görerek onların Kürtlere özgürlük yalanlarına inanmayınız. Onlar sadece bir kesimin kan damlayan çıkarları için bu teröre hizmet etmeklerdirler bu terör elamanları sadece birer kuladır köledir kullanılan insan tipleridir. Kürtlerin böyle bir özgürlüğe ihtiyaçları yoktur çünkü Kürtler bu ülkede zaten özgürlerdir. Kürtler Siyasi platformda meclis de temsil ediliyorlar. Özgür olmayan topluluk meclise girebilir mi? Kürtler siyasi çalışmalarını ve söylemlerini etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorlar. Sonrada bir Kürt milliyetçiliği yapmıyoruz diye yalan söylüyorlar. Ülkede yaşan diğer etnik Topluluklar bizler Türkleriz Türk doğduk Türk öleceğiz dediği zaman faşist damgası ile damlanıyor. Türk olmak bir onurdur gururdur asla faşistlik değildir. Türkler ve Türklük asla faşistlik değildir. Bunları bilmiyorsanız öğrenin. Öğrenmek ayıp değil. Öğrenmemek ayıp ve kayıptır.
Devlet malına zarar vermek şehirler de vatandaşlara saldırmak, bombalama dehşetini yaşatmak molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve masum vatandaşlara korku panik yaratmak ve kadınlara ve ufacık küçük çocuklara kullanarak kaldırım taşları ile saldırı yapmak hangi geri kalmışlığın köhne düşüncenin barbarlığın anlayışıdır. Bu yapılan vahşetin çağdaşlık da yanıtı yoktur. Sizler bu geri ilkel düşünceniz ile bunlara yanıt veremezsiniz. Yalan dolan ile zavallı kadınları küçük çocukları saldırılarda kullanarak masun insanlara güvenli kuvvetlerine taş sopa attırarak kendi çirkin emellerinizi tahmin edersiniz.
Bu gün Türkiye Cumhuriyeti Cadde ve sokaklarda ben Kürtün diye göğsünü kabartarak dolaşan kaç Kürt vatandaşına sen buralarda dolaşamasın demiştir. Kürt kökenli Türk vatandaşına sen Kürtsün şu şehre giremezsin, bu işi yapamazsın, bu mesleği yapamasın diye söylenmiştir. Kürtler de bu ülkede diğer etnik kökenli vatandaşlar kadar hürdürler ve özgürdürler. Özgür değiliz yalanlarına inanmayınız.
Bu ülke de Türkler Cumhurbaşkanı oldu da Kürler olamadı mı?. Türkler Başbakan oldu da Kürtler olamadı mı? Türkler bakan oldu, Kürtler olamadı mı? Türkler işadamı oldu da Kürtler olamadı mı? Türkler sanatçı oldu da Kürtler olamadı mı? Bu ülkede çalışkan dürüst kalite insanlar etnik kökenlerine bakılmaksızın bir yerler makamlara gelmiştir. Bunların arasında en çok Kürt vatandaşlarımız vardır. Bunu kimse görmezlikten gelemez. Bu Türkiye Cumhuriyetin de en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli vatandaşlardır. Bunlara örnek vermek gerekir ise bu günkü Türkiye gerçeğine bakmak yeterlidir. Türkiye en çok şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret sektörü, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; televizyon medya dünyası, gazinolarda iş yapan insanlar çoğu Kürt kökenli vatandaşlardır. Bu örnekleri Türkiye Cumhuriyetinin dününde ve bu gününde görebilirsiniz.
Türkiye Cumhuriyetinde her konuda fırsat eşitliği vardır. Bunu kimse inkar edemez inkar eder iseler yalan söylüyorlardır. Ama Kürkler fırsat eşitsizliği yalanları bahaneleri yaratarak vurarak, kırarak yakarak bölmek gibi terör olaylarını çıkarak bir oldubitti durumu ile bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bunları yapanlar gerçek vatanını seven Kürt vatandaşlarımız değildir. Bunları yapanlar kara cahil birilerinin kuklası olmuş maşa olarak kullanılan vatan haini kişilerdir. Bu vatan hain kişileri ile bizim kardeşimiz olan gerçek Kürler ile karıştırılmamalıdır. Artık çıplak göz ile görmelidir. Kürklerin sorunları bir demokratik açılım değil Kürt açılımı değil, bölgede yaşanan feodal sistemin içerisinde bulunan aşiret ağalığı ve Köy ağalık sistemi anlayışı baskısı altında kalarak ezilmemelidir. Bunun için Türkiye bir demokratik ve Kürt açılımı yapmadan önce bu bölge de bulunan feodal sisteme karşı, Köy ağalı ve Aşiret ağalığı açılımı yapmalıdır. Türkiye öncelik ile Köy ağalı ve Aşiret ağalı baskısı altın da ezilen topraksız Kürt vatandaşlara toprak sağlamak için bu bölge de toprak reformu yapmalıdır. Kürtler öncelik ile insanca yaşama koşullarını gerçekleştirecek ekonomik olarak toprak özgürlüklerini kazanmalıdırlar. Feodal sistem bu çağda artık tarihe karışmıştır. Uygar yaşamda feodal sistemin hiç kimseye bireylere faydası yoktur. Feodal sistemin bu vatan için ihanet etkeni terör sebebi olmamalıdır. Bu yapanlar kendi geleceklerini de yok etmektedirler.
Türkiye Cumhuriyeti sosyal laik demokratik üniter bir devlettir. Bu sistem içerisi de herkes vardır yaşamaktadır. Türkiye Cumhuriyetinin çağdaş yaşam içerisinde yaşadıkları bölge için hala ayrıcalıklı bir tutum istiyorlar ise o bölgede yaşayanlar üniter devletçilik anlayışından yoksundurlar. Üniter devlet de ayrımcılık yoktur sosyal yaşam vardır.
Türkiye Cumhuriyeti tüm bölgelerde yaşayan her etnik kökenli topluluklara insanlara eşit mesafede yaklaşmaktadır. Bu adaletli yaklaşıma rağmen Kürt kökenli vatandaşlarımız, hala bu vatana yapılan ihaneti bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan terörü ve hainlikleri yapan bu bölücü ırkçı terörü örgütünü destekliyorlarsa, kusuru Türkiye Cumhuriyeti devletinde değil, kendilerinde aramalıdırlar.
Bölgede yaşayan çocukları terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsaade diyorsan, bu kargaşa ve terör yöntemlerinden fayda umuyorsan ve bu yöntemler bu ülkeyi böleriz parçalarız, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara çıkarak saldırı yakmak yıkmak kırmak ve dökmek anlayışı ile çocuklar yetiştiriyorsanız çocuklarınızı kendi ellerinle ateşe atıyorsanız bunun sorumlusu devlet değildir. Zavallı kadınları ve çocukları miting alanlarında piyon olarak kullanıyorsunuz. Ellerine pankart vererek sokaklara döktüğünüz o zavallı kadınlar ve çoklar taşıdıkları pankartlarda ne yazdıklarını dahi bilmiyorlar çünkü okuryazar değiller. Çoğu okuryazar olmayan bu zavallı kadınları ve çocukları kullanarak onların geleceklerinde karartıyorsunuz. Bu bir toplumun cahil karması demektir. Kendi geleceklerinizi kendi sadist emellerinizde kötü niyet de kullanıyorsunuz. Bu nasıl çağdaşlık uygarlık istekleridir.
Çağdaş ülkelerde demokrasiden bahsetmek devlet malına yakarak yıkarak kırarak zarar vermek, masun insanları öldürmek ile hain terör olayları ile olmaz. Hak talep etmek şiddet ile değil ancak uygarca anlaşarak konuşarak olmaktadır.
Türkiye Cumhuriyetinden hak isteyenler, hukuk isteyenler önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına saygılı göstereceklerdir, saygılı olmayı bileceklerdir. Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarına katkıda bulunacak. Çağdaş insan gibi davranacaklardır.
Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği Aşiret Reisliği, Köy Ağalığı gibi Feodal Düzen ilkel sistemden ne zaman vazgeçerler bu düzmece düzeni yıkar ise Kürtler ancak insan ve vatandaş olurlar. Bu düzmece Aşiret Reisliği ve Köy ağalığı ilkel sistem devam ettiği sürece Kürtlerinde Kullara kulluk etme yaşantıları da devam eder durur. Kürtler önce kendilerini insan yerine koyarak Aşiret reislerine Köy ağalı gibi ilkel sisteme kulluk etmemelidirler. Kendilerini önce bu İlker sistemden kurtarmalıdırlar. Fakat Kürtler bu ilkel sistemden kurtulmak için hiçbir çalışma göstermemektedirler. Aşiret Reislerinin ve Köy ağalarının kendilerine yaptıkları baskıları eziyetleri sanki devlet yapıyormuş gibi göstererek bu devlete haksızlık etmektedirler. Kürtler Aşiret ve Köy ağalığı gibi ilkel sistemleri kendileri oluşturuyorlar kendileri besliyorlar. Sonra da devleti suçlama yollarına gidiyorlar. Aşiret Reislerinin ve Köy ağalarını varlıkları hep o bölge de yaşayan Kürt vatandaşların sömürülmesi ile elde edilmiştir. O bölge de Kürtler devlete çalışmazlar aşiret Reislerine Köy ağalarına çalışırlar. Kürtler devlete vatandaşlık yapmazlar Aşiret reislerine köy ağalarına kölelik yaparlar.
Bu Ülke de Kürtlerde n başka etnik kökenli Lazlar, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Göçmenler, Ermeniler, Rumlar gibi diğer etnik kökenli topluluklarda yaşamaktadır. Türkiye Cumhuriyetinde bir tek Kürtler yaşamamaktadır. Türkiye yaklaşık olarak otuz kırk yıldır Kürtlerin yaşadığı bölgelerde yaşanan terör faaliyetleri ile mücadele etmektedir. Türkiye bu mücadele nedeni ile gelişmesi engellenmektedir. Kürtlerin bazıları bu hain teröre destek olmak ile kendilerinin ve kendi bölgelerinde yaşayan diğer masun Kürtlerin gelişmesini ve devlet hizmeti gitmesini engellenmektedir. Kürtlerin yaşadığı bölgenin geri kalmışlığının tek nedeni hain teröre destek veren yine Kürtlerdir. Kürtler bu hain terör destek vermek ile kendi gelişmişliğini engellemektedirler. Çünkü Türkiye hizmet bütçenin yarısı vatanını milletini bayrağını korumak için bu hain terör ile mücadele ayrılmaktadır. Bu hain terör olmasaydı Türkiye Dünya devletlerinin en gelişmişi olurdu. Kürtler farkında olmadan hem Türkiye Cumhuriyetinin hem de kendi bölgelerinin gelişmişliğini engellemektedirler. Dünya da terör olayları ile olumlu hiçbir yere varılmaz. Dünya da terör olayları ile huzurlu gelişmiş hiçbir devlet örneği yoktur. Dünya ya bakınız terör olayları ile kurulmuş gelişmiş bir devlet örneği var mıdır? Terörün var olduğu ülkeler hepsi geri kalmış ülkelerdir. İçten kendini bitirten ülkelerdir.
Bu ülkede Kürt kökenli insanların yaşadığı iller her gün bir olay yaşanmaktadır. Devlete isyan vatana millete ve bayrağa isyan terör olayları şiddet kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyenler çoğu Kürt kökenli insanlar oldukları görülmektedir. Bu illegal yollardan elde edilen gelirler terör örgütüne destek olarak aktarılmaktadır. Terör örgütüne lojistik destek sağlanmasa bu hain örgüt bu kadar ayakta kalamazdı. Ülke de yaşana terör olaylarını tek sebebi örgüte destek sağlayan Kürtlerdir. Bu bir Sosyal hastalık biçimidir tedavi edilmelidir. El de edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?
Kürdüm diyen sizler, Bu ülkeye verdiğiniz zararı hiç düşündünüz mü? Hiç vicdan muhasebesi yaptınız mı? Kendi sorunlarınızı çözümleyecek olumlu bir çalışma en son ne zaman yaptınız. Türkiye Cumhuriyetini ve Türkleri acımasızca insafsızca haksız olarak eleştirip duruyorsunuz. Siz hiç kendinize öz eleştiri yaptınız mı? Türkiye Cumhuriyeti Devleti diğer etnik kökenli topluluklara verdiği haklardan eşitlik ilkesinde sizlere de uygulamıştır. Türkiye Cumhuriyetini kimse bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup haksız yere eleştiremez. Bu ülke sizlere yer, yaşam hakkı, hak hukuk adalet vermekten başka ne yapmıştır. Sizleri onurlu ve gururlu vatandaşlık vermiş sizleri onurlandırmıştır. Sizler bu vatandaşlığı kabul etmiyorsanız bu ülkeye zarar vermek için terör olayları yapma hakkına sahip değilsiniz. Çünkü bu ülkede bir tek sizler yaşamıyorsunuz.
Bu ülke de ayrımcılık yapılıyor diyorsunuz fakat en derin ayrımcılığı eylemleri ile söylemleri ile sizler yapıyorsunuz. Bu ülke asimilasyon Türklere yapılmaktadır.
Türkler bu ülkenin asıl sahipleridir, bunu bütün dünya biliyor bir tek sizin kalın kafanız bunu anlamadı bilmiyor.
Türk Milleti sabırlı bir devdir. Türk Milletinin içerisindeki uyuyan devi sakın ola uyandırmayınız. Bu devi uyandırırsanız sığınmak için kaçacak delik in ararsınız.
Dünya da hainlerin hiç vatanı olmamıştır. Çünkü onlar hep haindirler başka insanların huzurunu mutluluğunu engelleyen asalaktırlar.
Türklerin vatanın da Türklere kafa tutan akılsızlar, bilmezler ki Türklerin sabrı taşınca neler yapabileceklerini tarih de neler yaptıklarını. Türkiye Cumhuriyetin de Türklere kafa tutan cahiller akıllı olun rahat durun ki insanca yaşayabilesiniz.
Türkler ile vatan millet bayrak ve namus kavgasına girmeyiniz. Türklerin vatanını milletini bayrağını ve namusunu nasıl koruduğunu bütün tarihler yazmaktadır.
Bir tarih de sizler hainler için yazmasını çok iyi bilirler. Türklerin tarihlerinde hainlere nasıl dersler verildiği yazmaktadır.
Hainler kaşınmayın Türkler kaşınmak isteyenleri kaşımayı iyi bilirler bunu örnekleri dünya tarihinde mevcuttur. Tarihler bunları yazar okuyun da öğrenin kara cahiller.
Türkiye Cumhuriyetini sistemi acımasızca haksız yere eleştirenler neden terör örgütünün yaptıkları zalimlikleri anarşiyi eleştirmiyorlar. Çünkü bu ülke de terör kadar tehlikeli terörden beslenen kesimler var, bu kesimler kan ile terör ile besleniyorlar. Türkiye de terör sanayisi kurmuşlar durmadan terörü güçlendiriyorlar. Bir gün gelecek bunların hesabını verecekler. Türkiye Cumhuriyetin de Türklüğü savunanlara faşist damgası vuranlar neden terör olaylarını yarayan hainlere ihanet mangaları diyemiyorlar. Çünkü terörden kandan besleniyorlar korkaklar.
Biz Türkler vatanımıza milletimiz bayrağımıza onur ve gurur ile sahip çıkıyoruz. Siz hainler acımasızca masun insanları öldürüyorsunuz. Asıl öldürülmesi gerekenler bu vatana ihanet eden siz hainlersiniz.
Hainlerin bu dünya da vatanı olmadığı gibi yaşam hakları da yoktur. Cehennem bile hainlere dar gelecektir.
Bu ülke şu an Türkler Türklüğünden ödün versin diye baskı görmektedir. Asıl açılım Biz Türkler için yapılmalıdır.
Bu ülkeye ihanet edenler hainlik yapanlar terör yaşatanlar Türkiye Cumhuriyeti cennetinde rahat durmuyorsunuz sizler öbür dünyada cehennemde de rahat durmasınız. Öbür dünyada cehennem zebanilerinin sizden çekecekleri var. Ama unutmayınız ki cehennem zebanileri dünyadaki Türkiye Cumhuriyetinde yaşana Türkler kadar sabırlı ve anlayışlı olmayabilirler. Bu dünya da yaptıklarınız cezasını öbür dünyada vereceksiniz. Allah belanızı cezanızı verecek. Türk kanunlarından kurtulmuş olabilirsiniz ama Allahın kanunlarından kurtulamayacaksınız.
Türkiye Cumhuriyetinde Kürtlerin amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek öldürmektir. Her köşesi şehit kanları ile yıkanan bu vatan topraklarının Türkiye Cumhuriyetinin bekası için şehitlerinin ve gazilerinin anısını yaşatmak uğuruna onurlu gurulu Türk Milletinin varlığını korunması açısından “Türk Açılımı İstiyorum”.
Bizlere bu toprakları canlarını mallarını vererek tüm zorlukları yenerek bu toprakları bize vatan olarak bırakan Türkiye Cumhuriyetini kurarak bizlerin hür özgür yaşamamızı sağlayan atalarımız ve dedelerimiz, Büyük Komutan M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için “Türk Açılımı İstiyorum”.
Bütün ihanetlerden, hainlikten, fesatlıklardan ve nifaklardan vatanımı milletimi bayrağımı koruma amaçlı olarak bende “Türk Açılımı” istiyorum
Bu benim ve Türk Millerinin en doğal hakkıdır.
Çünkü burası Türkiye Cumhuriyetidir. Bizim Vatanımızdır.

Abdullah KAPLAN
2009


Bu Yazı 1031 defa okunmuştur..---------------------- Yorumlar ----------------------

güzel

halem-ılgın      [ - 12.1.2010]

Yorum eklemek için aşağıdaki formu doldurun..

Adınız  :

Şehir  :

Yorumunuz  :